עמוד הבית אודותינו פרסומים צור קשר ENGLISH
כל האמנים
ציורים
פסלים
תכשיטים
צילומים
פרויקטים
יצירות של משה טרקה
ללא שם
"ילדים משלימים"
ילדים כועסים
כריתה
$
ביוגרפיה של משה טרקה

טרקה נולד ב 1981 באתיופיה. בגיל 3 עלה ארצה דרך סודן .
טרקה הוא אמן אשר יצירותיו מאופיינות בפיסול וציור המתבסס על טכניקות אסמבלאז`, המנותקות מגישות ריאליסטיות-אקדמיות.

על אף שינויים סגנוניים רבים שעברה יצירתו במהלך השנים, מצויים  באמנותו ביטויים של מחאה תרבותית וחברתית, המעידים על מעורבות עמוקה בתרבות הישראלית.

חלק מעבודותיו של טרקה הן ביטוי לקושי ולסבל שהיה כרוך בעליה לארץ, מסע מסוכן בו נספו לפחות 4,000 יהודים כתוצאה ממגפות, רעב, והתקפות שודדים רצחניות.

העבודות מבטאות מסע אישי וקהילתי אשר ממשיך גם היום בחבלי הקליטה אל החברה הישראלית, תוך שמירה על התרבות, הצבע והשפה אשר ליוו אותו משחר ילדותו.

כדי לשמור על האותנטיות מקפיד טרקה ליצור תוך כדי השפעה מינימלית מאמנים אחרים ונוהג להתכנס בתוך עצמו ולשאוב את ההשראה מזיכרונותיו, תחושותיו ופרשנותו למסע פנימי וחברתי זה.
את כל החומרים והמצעים מכין טרקה בעצמו, תוך שימוש במדיומים רבים ומגוונים; בטון, זפת, מלט, מתכות תעשייתיות וצבעים,המשמשים תחת ידו בערבוביה.

בעזרת טקסטורות וטופוגרפיה הוא יוצר מוקדים שונים בעבודה והיצירות, כמותו, עוברות תהפוכות ושינויים, עד קבלת שפה אחת, מרתקת ועשירה, שלא מוותרת על איכות כל אחד מהחומרים בפני עצמו ובכל זאת מספרת סיפור שלם ומיוחד.

על יצירתו זכה בפרס לאמנים יוצרים באשדוד, בשיפוטו של יונה פישר  (אוצר בכיר במוסדות ומוזיאונים בארץ ובעולם וחתן פרס ישראל לפיסול).

טרקה הציג במספר רב של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. טרקה מחלק את אהבתו בין עולם האמנות לבין עולם העיצוב. הגבול בין העולמות מיטשטש ויוצר שפה עיצובית אומנותי, אותנטית ומרהיבה.
ביצירתו הוא משלב את שני התחומים ויוצר סינרגיה מרתקת בין אמנות גבוהה לאומנות שימושית. העיצובים של טרקה הם בעלי אופי מובהק.
העיצוב מפתה, לא מוגדר, חצוף ולא מתחנף. הוא מנקז בתוכו את השפה והתרבות בה גדל,וכך יוצר קולקציה מובחרת, שונה וייחודית במינה
.

רחוב שדרות שאול המלך 19, תל אביב יפו
טלפון: 03-657-1000שעות פתיחה:
שעות פעילות המשכן

כל הזכויות שמורות 2014 © גלריה שרונה - אומנות ותכשיטים נבנה ע"י FREEBRUSH.NET