עמוד הבית אודותינו פרסומים צור קשר ENGLISH
כל האמנים
ציורים
פסלים
תכשיטים
צילומים
פרויקטים
יצירות של אביעד רימר
ביוגרפיה של אביעד רימר

אביעד, נשוי ואב לשלושה מתגורר ויוצר בכפר מעש שבדרום השרון.
ב-16 השנים האחרונות, במקביל להיותו מנהל חברה, צייר בסטודיו אצל אמנים ישראליים: הצייר והאמן בוריס וינוקורוב בפתח תקווה, אצל האמנית והציירת אלקה פלדמן מקרית אונו, ובחמש השנים האחרונות עוסק בעיקר בציור בביתו ובסטודיו של האמנית והציירת בתיה מגל בכפר מעש, המשלבת בסטודיו העשיר גם טכניקות מגוונות של הדפס, תחריט ותשריט המובעים על מגוון חומרי מצע.

מקורות השראה
אביעד שואב את רעיונותיו מהסביבה הכפרית, המהווה מובלעת שקטה בטבורה של סביבה
אורבנית בפיתוח מואץ. הליכות הבוקר בשבילי הפרדסים והשדות שמקיפים את הכפר, מהווים כר השראה נרחב. ההווה מתחבר גם למחוזות הילדות של פתח תקווה הישנה והטובה בה נולד (1962), אז הייתה עוד עטופת פרדסים לפני שלבשה שלמת בטון ומלט. עצי ההדר על שלל סוגיהם וניחוחותיהם שחיבקו את ילדי תנועת הצופים בה גדל, התחנך וחינך, נצרבו לעד בזיכרון ובהוויה. החיבור לצומח, ולאדמה, אפוא, כמו גם גיחות להליכה ורכיבה על אופניים על חוף ימה של תל אביב והתבוננות בים, באים לידי ביטוי ברוב העבודות.

סדרת העבודות על לוחות עץ
השנתיים וחצי האחרונות הניבו סדרה רחבה, אך ממוקדת, של ציורים בצבעי שמן על לוחות עץ, תוך חקירה לעומק של חיבור הצבע והטקסטורות הטבעיות של העץ המולכות באינטראקציה עם יכולת הקבלה, הספיגה שלו את הצבעים. סדרה זו של "אדם עם עץ השדה והים" מנהלת דיאלוג עם הצופה ומאפשרת אינטרפרטציות שונות במרחב הזמן והמקום.

מסע היצירה
תהליך העבודה מתחיל כמובן בבחירת הנושא, שזהו נדבך המפתח. הוא מתפתח מעיון במקורות השראה שונים ומהם יכול לנבוע, כמו גם מחיבורם של אלו לדמיונות כאלה ואחרים. יחד עם זאת, עשוי להיות גם תוצר של ניהול דיאלוג עם מצב אנושי או תמונת זמן שקפאה, מסעות בטבע והתבוננות בסביבה הקרובה.
הנושא הנבחר נרתם לתוך מירקם העץ, המהווה נקודת התחלה להבניית הקומפוזיציה כולה. לעיתים פיתוח הרעיון לובש ופושט צורה תוך כדי תנועת המכחולים ובחירת הצבעים, כך גם ההתבוננות החוזרת במרקמים הטבעיים של העץ המייצרת הבזק דמיון ברגע מסוים ומקפיאה אותו לרגע קט, עד שיחלוף ושוב יתגבש ל"יצור" ויזואלי אחר, מתוחם שוב בפרשנות חדשה.

נושאי העבודות השונים בסדרה נשענים גם על חוויות היום יום במדינת ישראל, במרחב הסוער בו אנו חיים והמאפיינות ומגדירות אותו. ניבטת מן העבודות גם חוויית הטלטלות שאנו עוברים, וכמו העץ אנו מנסים להיאחז ביתר שאת בקרקע ולהגדיר, חדשות לבקרים, את גבולות האחיזה. אנו מנסים לשלוח שורשים עמוקים יותר ובכך לשקף את הוויית ילדינו באותו מרחב ולעזור להם להיאחז בקרקע ולהצדיק האחיזה - מקבל ביטוי גם בשלוש "ההריוניות" בסדרה.
סערת המאבק על שמירת החופים, שהם שכיית ארצנו ממערב, מפני חברות הגז, באה לידי ביטוי בעבודות של הצעדים על החוף ושכשוך רגליים יחפות במי הים המלחכים אותו.
סער האקלים היבש מאוד שאנו חווים, מדי קיץ או שניים, מקבל אף הוא ביטוי במספר עבודות בסדרה.

רחוב שדרות שאול המלך 19, תל אביב יפו
טלפון: 03-657-1000שעות פתיחה:
שעות פעילות המשכן

כל הזכויות שמורות 2014 © גלריה שרונה - אומנות ותכשיטים נבנה ע"י FREEBRUSH.NET